Dzięki ich hojności oraz zaangażowaniu ponad stu firm, instytucji i zawodników udało się zebrać kwotę 34 tyś. zł, która w całości została przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najważniejszą atrakcją są licytacje przejazdów z kierowcami rajdowymi (na torze szutrowym znanym z Rajdu Barbórka) oraz kierowcami wyścigowymi i sprintu samochodowego na 1/4 mili (na torze wyścigowym). Swoją obecność potwierdzili już między innymi znani kierowcy rajdowi: Paweł Przybylski, Robert Herba, Tomek Kuchar, Stefan Karnabal, Maciej Oleksowicz, Norbert Guzek, Piotr Adamus, Filip Nivette, Wojtek Karłowki.

Uczestnicy pikniku będą mieli również możliwość: wylicytowania przejazdów samochodem wyposażonym w troleje, wzięcia udziału w symulowanym egzaminie na prawo jazdy, uczestnictwie w kursie pierwszej pomocy medycznej, spróbowania swoich sił w symulatorze rajdowej jazdy (główna nagroda – przejazd po torze za kierownicą prawdziwej rajdówki) oraz licytacji gadżetów i pamiątek ofiarowanych przez kierowców rajdowych. Wśród gadżetów na pewno rarytasem będzie koszulka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisana przez pierwszą trójkę z tegorocznych Mistrzostw Świata: Sebastiana Loeba, Marcusa Groenholma i Pettera Solberga. Będą także koszulki podpisane przez naszych rodzimych rajdowców, pomalowany w barwy Moto Orkiestry kask rajdowy z autografami oraz wiele innych rajdowych pamiątek.

Charytatywny piknik motoryzacyjny Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy to także szereg wystaw i pokazów o charakterze motoryzacyjnym. Na miejscu każdy gość będzie miał możliwość przyjrzeć się z bliska samochodom rajdowym, rallycrossowym, wyścigowym, sprintu na 1/4 mili, terenowych oraz zabytkowych. Na pikniku nie może zabraknąć także innych pojazdów: motocykli crossowych, wyścigowych, gokartów, quadów i szayowozów.

Całość uzupełni pokaz skoków motocyklem crossowym, pokaz modeli sterowanych na radio, pokaz ratownictwa drogowego oraz wiele innych atrakcji!