Za kierownicą samochodów czteronapędowych można było zobaczyć Pawła Przybylskiego, Tomasza Kuchara, Maćka Oleksowicza, Stefana Karnabala, Grzegorza Staszewskiego. Wśród „osiek” byli między innymi Norbert Guzek, Piotr Maciejewski, zwycięzca tegorocznego Pucharu PZM – Grzegorz Bonder oraz kilkukrotny Mistrz Polski w Rallycrossie, Artur Ryziński. Licytowane były także przejazdy Monster Truck-iem po wrakach samochodów, a także Tomcatami, które w przyszłym roku pojadą w rajdzie Dakar w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na Bemowie znajdowało się także miasteczko samochodów terenowych, gdzie można było zasiąść na prawym fotelu i pokonać tor z różnymi przeszkodami terenowymi. Z motoryzacyjnych atrakcji były jeszcze pokazy jazdy na motocyklach crossowych i quadach oraz wystawy samochodów. Odwiedziło nas także kilkadziesiąt „garbusów”.

Zgodnie z tematyką tegorocznego finału nie zabrakło instruktorów pierwszej pomocy. Oprócz indywidualnych szkoleń zorganizowany został profesjonalny pokaz ratownictwa drogowego z udziałem karetki i specjalistycznego wozu straży pożarnej. Strażacy w kilka minut przez wycięty dach wydostali poszkodowanego i udzielili mu pierwszej pomocy.

Do tej chwili (łącznie z licytacjami na Allegro) Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała na rzecz 14. finału WOŚP ponad 42 tysiące złotych. Ale to jeszcze nie koniec. Na internetowych stronach Allegro znajduje się jeszcze kilka atrakcyjnych aukcji, które zasilą konto tegorocznej Wielkiej Orkiestry:

  • Sportowa łódka żaglowa Alf 370 w barwach Moto Orkiestry
  • Kask od rajdowców będących na Moto Orkiestrze oraz od tygodnika Wprost
  • Rękawiczki Roberta Kubicy z autografem
  • T-shirt zespołu Castrol.Q-Service z autografami
  • Buty Rajdowe Pawła Przybylskiego
  • Rękawiczki rajdowe Pawła Przybylskiego